Co je regresní terapie a jak funguje?

Asi není člověka, který by nechtěl odhalit tajemství své minulosti. Otázkou však je, o jak hluboké minulosti mluvíme. Mnoho lidí totiž věří, že zde nejsme poprvé, nýbrž že jsme se narodili již předtím. A ti se chtějí o svých minulých životech něco dozvědět.

To však samozřejmě není tak jednoduché, koneckonců čím déle času uplynulo, tím méně si toho pamatujeme. Je tedy pochopitelné, že z minulých životů si nebudeme pamatovat nic. Přesto existují metody, které nám s tím mohou pomoci. Jednou z nich je i regresní terapie.

regrese2

Ta spočívá v tom, že se klient uvede například do stavu hypnózy, ve které bude mít k těmto vzpomínkám přístup. Koneckonců, funguje to i v případě, kdy se snažíme dostat ke vzpomínkám z raného mládí.

Avšak není to jen zvědavost, která lidi k tomuto kroku motivuje. Je to i fakt, že se věří, že v minulých životech se může nacházet i zdroj našich potíží, jako jsou nejrůznější alergie, fobie či například astma. Pokud jsme totiž například zemřeli uškrcením, projeví se to právě astmatem. Pokud jsme zemřeli pádem z velké výšky, pak se v tomto životě budeme bát výšek.

Otázkou samozřejmě je, zda tomu tak skutečně je. Koneckonců, dnes víme podstatně více o tom, jak se vzpomínky tvoří, takže by bylo teoreticky možné odpovědět na otázku, zda skutečně mohou tyto potíže mít příčinu v minulých životech. A pravdou je, že tomu tak není. A není ani možné získat přístup k oněm vzpomínkám.

regrese1

Důvodem je to, jak se vlastně vzpomínky tvoří. Nejedná se totiž o nic jiného, než spojení několika neuronů v určité oblasti našeho mozku. Tato spojení v průběhu času slábnou a mění se. To je i důvodem, proč se vzpomínky mění, aniž bychom si toho byli vědomi, a proč zapomínáme.

Z toho všeho však také vyplývá, že si nemůžeme vzpomenout na své minulé životy. Nevyhazujte tedy zbytečně peníze za nejrůznější regresní terapie – jsou totiž skutečně k ničemu.