Jak udržet vodu v bazénu čistou?


Koupat se ve špinavé vodě rozhodně není žádné terno. Nejen, že často vylezete mnohem špinavější, ale rovněž můžete i onemocnět. A to jak různými kožními chorobami, tak třeba i nemocemi zažívacího traktu. Navíc se do vás mohou pustit i různé druhy parazitů, což opravdu nechcete. To jsou hlavní důvody, proč je nutné vodu čistit. A to nejen tu pitnou, ale rovněž i vodu v bazénu. Nejde o nic složitého, jen je nutné používat ty správné přípravky.
voda bazénu


Vyčištění hladiny


Ze všeho nejdřív je nutné vyčistit hladinu vody. K tomu se využívají speciální síťky s jejichž pomocí snadno naberete různé druhy nečistot, které se během dne na hladinu dostali. Není to jednoduchá práce, zvláště u větších bazénů, ale udělat se musí. Listy, větve a další pevné nečistoty nejenže při koupání vadí, ale také rovněž mohou obsahovat různé choroboplodné látky, které se pak ve vodě množí.
mladík v bazénu


Dezinfekce


Daleko důležitější je však vyčištění vody některým z moderních chemických přípravků. Můžete využít například prostředky, které dezinfikují na bázi kyslíku nebo koupit UV lampu, která je také poměrně účinná. Pokud však chcete ušetřit, měla by vaše volba padnout na chlór. Chlorové dezinfekce v podobě tablet jsou populární nejen z důvodu nižší ceny, ale také pro svou účinnost. Chlórem se dezinfikuje také pitná voda.


Možné potíže


I přesto, že je chlór rozpuštěný ve vodě ve většině případů neškodný, mohou se objevit u některých jedinců s citlivější pokožkou různé kožní reakce, většinou zarudnutí. Nejde o nic nebezpečného, ale pouze o nepříjemnost. Zarudnutí může být navíc dobrým indikátorem toho, že jste přidali do vody chlóru až příliš. Nepříjemné problémy s kůží tak mohou polevit po snížení dávky. Dejte si ale pozor, ať není chlóru v bazénu zase naopak málo. Ideální je řídit se pokyny napsanými na příbalovém letáku. Při správné dávce se ve většině případů žádná negativní kožní reakce příště už neobjeví.